Tajomstvo večnej krásy

Tajomstvo večnej krásy

Vek ženy. Téma, o ktorej málo ktorá z nás rada rozpráva. Prezrádza ju vek našich detí, množstvo životných skúseností, zdravotný stav tela a ducha a hlavne stav pleti, počet vrások, ktoré nám korunujú žiarivý pohľad. Ten ako prvý nás upozorňuje, že je načase trochu zacieliť starostlivosť, zmeniť pohľad na svoje telo a trochu intenzívnejšie sa venovať starnúcej pleti.

Pribúdajúcim vekom naše telo sa hlási o trochu pozornosti a lásky. Áno, lásky, tá je totiž najlepším elixírom mladosti. Majme sa radi so všetkými svojími vráskami, pehami či nedostatkami. Láska v každej možnej forme (a hlavne sebaláska) je najlepším liekom, ktorý nám uberá na veku a dodáva ten správny šmrnc každej žene. S láskou ide ruka v ruke hrdosť, sebavedomie, vnútorný pokoj a tie na plnej čiare porazia aj tú najluxusnejšiu kozmetiku.

Príroda nám však ponúka aj svoje zázraky, ktorými si vieme dopomôcť. Zrelá pleť si už to-čo užila, zaslúži si zbrane veľkého kalibru a tie rozhodne nájdeme v bio kozmetike. Veď práve koža je našim prvým štítom, ktorý staviame proti vetru, slnku či snehu. Zaslúži si našu pozornosť, aby nás mohla „šatiť“ s patričnou eleganciou každučký deň.

cistenie peti

Najdôležitejším krokom ako dosiahnuť krásnu a zdravú pleť je dokonale ju očistiť. Žiadna žena by sa nemala ubrať na spánok s neodlíčenou, nevyčistenou pleťou. Tá nám to nezabudne! Násobilku základnej starostlivosti o pleť by sa rozhodne mali dievčatá povinne učiť už od najútlejšieho veku. Odlíčenie, umytie, tonizácia, výživa. Zrelá pleť si vyžaduje už aj v tejto fáze ošetrenia pridať trochu výživných látok . Čistiace prípravky na prírodnej báze, vyrábané z cenných výživných olejov sú na to ako stvorené. Na umývanie pleti si môžete vybrať z množstva prípravkov, nech sú to peny, gély alebo jemnučké mydlá.

Jednou z menej známych rituálov čistenia pleti je tzv. Hot oil cleaning method. Základom je kvalitný pleťový olej, ktorý si jemne vmasírujete do pokožky. Počas masáže si užívajte chvíľku relaxu, ktorý patrí iba vám, rozmasírujete si pri ňom okrem zanesených pórov aj zanesenú dušu, očistite sa od celodenného stresu a starostí.

Spa Facial Mask.DayspaNasleduje ďalšia veľmi príjemná fáza. Kozmetický uteráčik si namočte do horúcej vody a pomaličky pleť očistite od použitého oleja. Po tejto fáze nasleduje voňavá kvetová voda v rozprašovači (napríklad úžasná ružová) a ak si pleť vyžaduje okamžitú výživu, nakrémujte si ju. Môžete však chvíľku nechať pôsobiť olej, ktorý vám ostal po umytí alebo pridať výživujúce sérum.

Ak si tento rituál doprajete už po príchode z práce, pokožke doprajete dostatok času na oddych bez make-upu a večer vám zostane čas aj na dožičenie extra rozmaznania vo forme výživného oleja alebo výživujúcej masky.

Ak potrebujete siahnuť po prírodnom omladzujúcom prípravku, mali by sme rozhodne hľadať medzi prípravkami ktoré obsahuje vzácne oleje, akými sú  šípkový olej, olej z marockej ruže, marhuľový olej alebo olivový olej. Majú nielen silné antioxidačné účinky, dodávajú pleti cenné vitamíny a majú aj aromaterapeutický účinok, ktorý je po náročnom dni dokonalou bodkou v regenerácii.

x

Súhlasím s tým, aby bioliving.sk mohol zhromažďovať a používať môj e-mail, ip adresu a iné osobné údaje prostredníctvom cookies a aby mi mohol posielať informácie.

Súhlasím Nesúhlasím Ochrana osobných údajov Nastavenia ochrany osobných údajov