Vlasová výživa jednoducho a rýchlo

Vlasová výživa

Vlasy sú korunou krásy každej ženy. Na to, aby sme ich mali krásne, zdravé a lesklé musíme im venovať dostatok pozornosti. Podobne ako naša pleť, aj vlasy si vyžadujú starostlivosť. Lenže nemusíme míňať desiatky eur na to, aby sa vlasy odvďačili zdravým vzhľadom. Stačí sa poobzerať po kuchyni a siahnúť po niektorých bežných surovinách. Vlasom totiž dodajú omnoho lepší výsledok než prípravky s veľkým obsahom chémie.

Ponúkame niektoré domáce recepty, za ktoré ti bude tvoja korunka krásy určite vďačná.

1. Avokádová maska na suché vlasy

1 rozpučené avokádo zmiešame s 1 PL medu. Nanesieme na navlhčené vlasy. Vlasy necháme odpočinúť pod uterákom a po 30 minútach dôkladne umyjeme šampónom.

2. Antiseptická voda proti lupinám

Do 125ml Hamamelovej vody pridáme 20 kvapiek éterického oleja Eukalyptus, 20 kvapiek rozmarínového oleja a 20 kvapiek levanduľového oleja. Každý večer pred spaním vmasírujeme jednu lyžicu do vlasovej pokožky.

3.  Voda pre zväčšenie objemu

Do hrnca dáme 3-5 PL sušenej žihľavy dvojdomej, zalejeme 250ml vody a privedieme do varu. Varíme asi 30 minút. Potom necháme vychladnúť a scedíme. Pre lepšiu vôňu je možné pridať 3 kvapky etérického oleja Levanduľa. Aplikujeme na umyté vlasy a nezmývajte.

Zopár tipov na šampónové kombinácie:

1. Aromaterapeutický šampón na normálne vlasy

60ml neutrálneho šampónu, 60ml pramenitej vody, 20 kvapiek levanduľového oleja, 10 kvapiek rozmarínového oleja.

2. Bylinný šampón na mastné vlasy

Zmiešame 1 lyžičku sušenej mäty, 1 lyžičku rebríčka obyčajného a 1 lyžičku strúhanej citrónovej kôry. Zalejeme 125ml vriacej vody. Necháme odstáť 30 minút a scedíme. Pridáme 2 lyžice neutrálneho šampónu.

3. Voňavý hydratačný šampón pre suché vlasy

Zmiešame 20 kvapiek oleja santálové drevo, 10 kvapiek éterického oleja Ruža a 1 lyžicu glycerínu. Pridáme 60ml neutrálneho šampónu a 60ml pramenitej vody.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

dva × 1 =

x

Súhlasím s tým, aby bioliving.sk mohol zhromažďovať a používať môj e-mail, ip adresu a iné osobné údaje prostredníctvom cookies a aby mi mohol posielať informácie.

Súhlasím Nesúhlasím Ochrana osobných údajov Nastavenia ochrany osobných údajov